Recenzie Manuka Health

Pridané: 14. januára 2018

testujem

Pridané: 27. decembra 2017

Zakúpený v Lieky ma nebavia

• výborná chuť aj pre malé dieťa

Pridané: 4. decembra 2017

Zakúpený v Lieky ma nebavia

• je to unikát , odporúčam pri zápale hrdla, priedušiek a problémoch so žalúdkom.

Pridané: 14. novembra 2017

Zakúpený v Lieky ma nebavia

Sice je dost drahy, ale lyzicka denne pocas celej zimy a mozem sportovat v kazdom pocasi.

Pridané: 14. novembra 2017

Zakúpený v Lieky ma nebavia

• Sladka zdrava mnamka na kazdy den

Pridané: 2. mája 2017

Zakúpený v Lieky ma nebavia

• rýchla účinnosť,príjemný,lahodný prírodný liek

som spokojná

Pridané: 2. decembra 2016

Zakúpený v Lieky ma nebavia

• vhodny na zapal hrdla, aj poranenia koze, aj na afty

zazrak prirody

Pridané: 25. novembra 2016

• Ziadne :)

Zatial tak konkretne produkt este neviem hodnotit... Verim ze med bude mat liecive ucinky kvoli ktorym som ho kupila.
Ale planujem si ho kupovat aj nadalej :)

Pridané: 23. novembra 2016

Kvalitný,chutný

Pridané: 19. októbra 2016

Zakúpený v Lieky ma nebavia

• prečítal som si jeho prednosti v časopise a následne na internete

vybral som si tento produkt,lebo žiadne lieky už nezaberajú na chorobu,ktorú mám - topiaci sa aj slamky chytá - myslím si,že to vystihuje všetko

Overený zákazník Zdravovyziva.sk Overený zákazník

Pridané: 10. októbra 2016

Zakúpený v Zdravovyziva.sk

vsetko ok

Anonym Anonym

Pridané: 20. februára 2016

• ďalší zo spôsobov ako z ľudí vymámiť veľké sumy peňazí prakticky za nič
  • podľa dosavadných informácii (tých vedeckých, overiteľných!), methylglyoxal ktorý sa tiež prirodzene tvorí v ľudskom organizme je už v mierne zvýšených množstvách škodlivý
  • methylglyoxal nemá pozorovateľný efekt na antibakteriálne a antifungicídne účinky medu

Pred pár rokmi sa nám od známeho dostala vzorka tejto superpredraženej substancie. Bombastický popis v priloženom letáčiku smrdel šarlatánstvom. Rozhodli sme sa teda zistiť viac. V prvom kroku sme v mede analyzovali túto bajnú látku, methylglyoxal, deklarované množstvo sedelo. Vzorka medu "podstúpila štandardný test antibiotickej aktivity. Med uspel, výsledky boli porovnateľné s medami z našich končín. Následne sme methylglyoxal jemnými extrakčnými metódami odstránili. Nový test medu bez methylglyoxalu sme znovu testovali rovnakým test. Výsledky sa nelíšili. Tieto testy sme opakovali 4 krát na týchto medoch z rôznych období zberu. Opäť nič, čo by nasvedčovali deklarovaných vlastnostiam methylglyoxalu.
Nakoniec sme si od Akadémie vied na NZ vyžiadali analytické rozbory manukových medov, ktoré sa robili na bežne predávaných medov z Nového Zélandu a obsah methylglyoxalu bol 17 krát nižší. Toto zistenie silno naznačuje, že výrobca túto, pre organizmus nežiadúcu látku, pridáva do medov dodatočne.

Reakcia značky Manuka Health

Recenziu sme konzultovali na SAV na ústave molekulárnej biológie, kde nám potvrdili naše predpoklady o nerelevantnosti recenzie od Viktora. Potvrdili nám, že Manuka med používajú ako referenciu pri skúmaní medovicového medu, ktorý taktiež svojimi vlastnosťami prevyšuje iné medy. Poskytli nám dokumenty, ktoré dokazujú bezpečnosť certifikovaných Manuka medov.
Taktisto nám potvrdili, že Metylglyoxal(MGO) je jednoznačne dominantnou zložkou (aj napriek tomu, že je v ich záujme propagovať slovenské medy, za čo sme im vďační aj my), ktorá zabezpečuje výnimočné vlastnosti. MGO sa okrem iného nachádza aj v káve v koncentráciách do 40mg/kg. Vedci zistili, že Manuka med vykazuje výnimočné vlastnosti ak sa v ňom nachádza 100 a viac mg/kg MGO.
Čo sa týka pridávania MGO do medu:
Metylglyoxal v mede vzniká prirodzenou chemickou reakciou z Dihydroxyacetone (DHA) a jeho hodnota sa pri správnom uskladnení zvyšuje. Manuka med od Manuka Health mal pri testovaní v nezávislých laboratóriach v Nemecku výrazne vyššie hodnoty MGO ako je to uvedené na etikete. Napr. med MGO 400+ obsahoval 540mg MGO/kg. To je jeden z dôkazov, že Manuka Health s MEDOM NEMANIPULUJE a metylglyoxal do medu nepridáva, keďže jeho obsah v mede sa prirodzene s vekom medu zvyšuje.
Myslíme si, že následný zoznam navzájom nezávislých inštitúcii viac ako dostatočne zabezpečuje to, aby zákazník dostal to, čo daný novozélandský producent Manuka medu prehlasuje o svojich produktoch, a teda prírodnú čistotu a najvyššiu možnú kvalitu, čo vylučuje akúkoľvek nekalú manipuláciu s Manuka medom. Preto je dôležité, aby bol Manuka med označený obsahom metylglyoxalu, číslom RMP a zabalený na Novom Zélande . Je to jeden z dôvodov, prečo u nás nenájdete produkty balené mimo NZ, keďže v mnohých krajinách nie sú pravidlá na kontrolu kvality medu nastavené tak prísne ako je tomu na Novom Zélande.
Zoznam nezávislých kontrolných mechanizmov baliarní Manuka medu na Novom Zélande:
Asociácia UMF
INDEPENDENT FACILITY AUDITS, BRAND GUIDELINES AND CLAIMS, INDEPENDENT PROMOTIONAL GUIDELINES, INDEPENDENT COMMISSIONER, INDEPENDENT PRODUCT TRACEABILITY, INTERNATIONALLY RECOGNISED TESTING, INTERNATIONALLY RECOGNISED PRODUCT TESTING
Manuka Health New Zealand
RMP Risk Management Program, British Retail Consortium, Quality ISO 9001, HALAL Certified Manuka Honey
Kiwi Kosher Certified Manuka Honey, ISO 17025 IANZ Accredited Laboratory
Podľa nás účinky Manuka medu stoja za to, no rozhodnutie je samorejme na vás.

Pridané: 30. decembra 2015

Zakúpený v Lieky ma nebavia

Najlepsi manuka med - ovela lepsi ako manuka medy inej znacky, mam vyskusane. Odporucam!

Pridané: 25. decembra 2015

(naposledy upravené 25. decembra 2015)

Zakúpený v Lieky ma nebavia

Chuti vyborne a mne ucinkuje na bolesti hrdla. Cista priroda miesto chemie. Odporucam.

Pridané: 25. decembra 2015

(naposledy upravené 25. decembra 2015)

Zakúpený v Lieky ma nebavia

Mne pomaha na podporu imunity pocas zimneho obdobia. Staci lyzicka kazde rano a choroby ma obchadzaju. Odporucam!

Pridané: 9. októbra 2015

Zakúpený v Lieky ma nebavia

• ma naozaj silné liečive učinky odskušane zatiaľ iba na prechladenie,odporučam

počula som o produkte a môžem suhlasit s ostatnými ,zatial odskušaný na prechladenie a naozaj zabera do dvoch dní,odporučam

Pridané: 27. septembra 2015

• rýchly účinok
  • čistý produkt
  • vhodný pre všetky vekové kategŕie
  • pomáha pri rôznych ochorebiach

Príjemní ľudia, ktorí vedia poradiť, majú skúsenosti s produktom
odporúčam všetkým

Manuka Health New Zealand MGO 250 + 500 g

Manuka Health New Zealand MGO 250 + 500 g

Pridané: 20. septembra 2015

Zakúpený v Lieky ma nebavia

• Nenormálny med na choroby , choroba, teplota, bolest v krku zmizne a rekordne rychlom case :-)

Ste chorí a chcete byt rychle fit, použite Manuka med :-)

Pridané: 18. septembra 2015

Zakúpený v Lieky ma nebavia

• Zatiaľ sme skúšali natierat pooperacnu hnisavu rana, med pekne stiahol zápal a hnis. Zatiaľ mozem len odporucit
  • Nic.

Odporucam

Pridané: 19. júla 2015

Zakúpený v Lieky ma nebavia

• sladký liečivý zázrak prírody, ktorý je dobré mať v domácej lekárničke

Po prasknutí operačnej rany som sa rozhodla nahradiť liečbu odporúčanú lekárom Manuka medom 550+ a urobila som veľmi dobre. Dlho som váhala či si medík kúpim, ale preštudovanie anglických stránok mi ukázalo cestu. Med som si aplikovala priamo do otvorenej rany (všetko sterilne) a prekryla som to gázou. Spočiatku som cítila jemné poštipkávanie-pálenie, ktoré po 20 min. ustúpilo. Po 8 hodinách okolie operačnej rany už nebolo červené tzn. že medík začal účinkovať a liečiť, ranu som vyčistila a aplikovala med znovu. Každodenné nanášanie medu sa po piatich dňoch ukázalo ako úžasné - rana bola na 90% zhojená a zacelená. Lekár pri kontrole neveril vlastným očiam.
Odporúčam určite vyskúšať.

Zobrazujem 121 - 140 zo 165 recenzií 1...5 6 [ 7 ] 8 9